Riverton Collegiate Varsity Boys Volleyball Tournament
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Sep 29, 2018
School Year
2018/2019
Host School
Convener(s)
Don Bodnarus
Contact Name
Don Bodnarus
Contact Email
Contact Phone
Welcome
A / AA Varsity Boys Volleyball Tournament
Round Robin plus Playoffs
Round-Robin
Pool 1 | Minegoziibe Anishinabe Talons | Riverton Patriots | Morweena Raptors | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|
Minegoziibe Anishinabe Talons | 19-25, 10-25 | 25-22, 14-25 | 0-2 | 3 | |
Riverton Patriots | 25-19, 25-10 | 25-19, 25-19 | 2-0 | 1 | |
Morweena Raptors | 22-25, 25-14 | 19-25, 19-25 | 1-1 | 2 |
Pool 2 | Arborg Athletics | Elm Creek Cobras | Lac du Bonnet Chargers | Immanuel Christian Falcons | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Arborg Athletics | 25-18, 25-4 | 25-21, 25-24 | 25-21, 8-25 | 2-1 | 2 | |
Elm Creek Cobras | 18-25, 4-25 | 10-25, 14-25 | 9-25, 12-25 | 0-3 | 4 | |
Lac du Bonnet Chargers | 21-25, 24-25 | 25-10, 25-14 | 17-25, 16-25 | 1-2 | 3 | |
Immanuel Christian Falcons | 21-25, 25-8 | 25-9, 25-12 | 25-17, 25-16 | 3-0 | 1 |
Bracket
Arborg Athletics A Varsity Boys Volleyball 2018Minegoziibe Anishinabe Talons A Varsity Boys Volleyball 2018Elm Creek Cobras A Varsity Boys Volleyball 2018Lac du Bonnet Chargers AA Varsity Boys Volleyball 2018Immanuel Christian Falcons AA Varsity Boys Volleyball 2018Riverton Patriots A Varsity Boys Volleyball 2018Morweena Raptors A Varsity Boys Volleyball 2018
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Not Set | Lac du Bonnet Chargers | vs | Immanuel Christian Falcons | 8-25, 18-25 | V Boys | Bracket | |||
Not Set | Lac du Bonnet Chargers | vs | Morweena Raptors | 25-17, 22-25, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Riverton Patriots | 25-12, 15-25, 15-6 | V Boys | Bracket | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Minegoziibe Anishinabe Talons | 25-19, 25-9 | V Boys | Bracket | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Immanuel Christian Falcons | 27-25, 25-14 | V Boys | Bracket | |||
Not Set | Lac du Bonnet Chargers | vs | Immanuel Christian Falcons | 17-25, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Elm Creek Cobras | vs | Immanuel Christian Falcons | 9-25, 12-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Elm Creek Cobras | vs | Lac du Bonnet Chargers | 10-25, 14-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Immanuel Christian Falcons | 25-21, 8-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Lac du Bonnet Chargers | 25-21, 25-24 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Arborg Athletics | vs | Elm Creek Cobras | 25-18, 25-4 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Riverton Patriots | vs | Morweena Raptors | 25-19, 25-19 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Minegoziibe Anishinabe Talons | vs | Morweena Raptors | 25-22, 14-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Not Set | Minegoziibe Anishinabe Talons | vs | Riverton Patriots | 19-25, 10-25 | V Boys | Round Robin 1 |