Skip to main content
Close
Date
May 11
May 10
May 9
Sport
Sports
Soccer
Baseball
Fast Pitch
Lacrosse
No Games For Selected Sport
VG
8:30am
Glenlawn Collegiate
J.H. Bruns Collegiate
VB
9:00am
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
Boissevain/Wawanesa (Co-Op)
VB
9:00am
Northlands Parkway Collegiate
Collège Stonewall Collegiate
VG
9:30am
Pilot Mound Collegiate
Steinbach Regional Secondary School
VG
9:30am
Carberry Collegiate
Portage Collegiate Institute
VG
9:50am
Collège Pierre-Elliott-Trudeau
Dakota Collegiate
VG
10:00am
Garden Valley Collegiate
Virden Collegiate Institute
VG
10:00am
École St. Joachim
W.C. Miller Collegiate
VG
11:00am
Nellie McClung Collegiate
Glenboro School
VG
11:00am
Mikisew School
Boissevain School
VB
11:00am
Black River Anishinabe/Powerview/Sagkeeng Anicinabe (Co-Op)
West Kildonan Collegiate
VG
11:10am
Collège Jeanne-Sauvé
Centre scolaire Léo-Rémillard
VB
11:30am
Steinbach Regional Secondary School
Morden Collegiate Institute
VB
11:30am
W.C. Miller Collegiate
River East Collegiate
VG
11:30am
Morden Collegiate Institute
Landmark Collegiate
VG
11:30am
Major Pratt School
Northlands Parkway Collegiate
VG
12:00pm
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
Glenlawn Collegiate
VB
12:15pm
Hapnot Collegiate Institute
Murdoch MacKay Collegiate
G
12:30pm
TBA
TBA
G
12:30pm
TBA
TBA
G
1:00pm
TBA
TBA
G
1:00pm
TBA
TBA
VG
1:00pm
Collège Louis-Riel
Collège Garden City Collegiate
VB
1:30pm
Westwood Collegiate
Black River Anishinabe/Powerview/Sagkeeng Anicinabe (Co-Op)
VB
1:50pm
Centre scolaire Léo-Rémillard
Dakota Collegiate
B
2:00pm
TBA
TBA
B
2:00pm
TBA
TBA
G
2:00pm
TBA
TBA
G
2:00pm
TBA
TBA
VB
2:15pm
Vincent Massey High School
Transcona Collegiate
G
2:30pm
TBA
TBA
G
2:30pm
TBA
TBA
VB
2:45pm
Hapnot Collegiate Institute
Collège Sturgeon Heights Collegiate
VB
3:10pm
Windsor Park Collegiate
Collège Louis-Riel
VB
3:30pm
Carberry Collegiate
Transcona Collegiate
VB
4:30pm
Westgate Mennonite Collegiate
Collège Béliveau
B
4:30pm
TBA
TBA
VB
4:30pm
Collège Louis-Riel
École Secondaire Oak Park High School
VB
9:00am
Steinbach Regional Secondary School
15
River East Collegiate
7
VB
9:00am
W.C. Miller Collegiate
5
Morden Collegiate Institute
11
VG
9:30am
Garden Valley Collegiate
10
Pilot Mound Collegiate
7
VG
9:30am
Nellie McClung Collegiate
3
Morden Collegiate Institute
16
VG
10:00am
W.C. Miller Collegiate
8
Mikisew School
0
VG
10:00am
Northlands Parkway Collegiate
1
Landmark Collegiate
2
VG
11:00am
Carberry Collegiate
4
École St. Joachim
20
VG
11:00am
Portage Collegiate Institute
5
Major Pratt School
11
VB
11:30am
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
12
Collège Stonewall Collegiate
14
VB
11:30am
Northlands Parkway Collegiate
2
Boissevain/Wawanesa (Co-Op)
12
VG
11:30am
Virden Collegiate Institute
9
Steinbach Regional Secondary School
6
VG
11:30am
Glenboro School
9
Boissevain School
0
VG
12:15pm
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
École Secondaire Oak Park High School
VG
12:30pm
Garden Valley Collegiate
17
Carberry Collegiate
1
VG
12:30pm
Portage Collegiate Institute
0
Morden Collegiate Institute
3
VG
1:00pm
Steinbach Regional Secondary School
12
Mikisew School
1
VG
1:00pm
Glenboro School
3
Northlands Parkway Collegiate
8
VG
1:00pm
Collège Miles Macdonell Collegiate
3
Collège Garden City Collegiate
11
VB
2:00pm
Steinbach Regional Secondary School
6
W.C. Miller Collegiate
5
VB
2:00pm
Morden Collegiate Institute
13
River East Collegiate
2
VG
2:00pm
Pilot Mound Collegiate
0
École St. Joachim
20
VG
2:00pm
Nellie McClung Collegiate
3
Major Pratt School
8
VB
2:15pm
Collège Sturgeon Heights Collegiate
Hapnot Collegiate Institute
VG
2:30pm
W.C. Miller Collegiate
8
Virden Collegiate Institute
7
VG
2:30pm
Boissevain School
2
Landmark Collegiate
12
VB
3:00pm
West Kildonan Collegiate
8
Dakota Collegiate
3
VB
3:15pm
Collège Garden City Collegiate
Calvin Christian Collegiate
VG
3:30pm
Garden Valley Collegiate
11
École St. Joachim
1
VG
3:30pm
Morden Collegiate Institute
11
Major Pratt School
0
VG
3:30pm
Collège Sturgeon Heights Collegiate
École Secondaire Oak Park High School
VG
3:30pm
École Secondaire Kelvin High School
Elmwood High School
VG
4:00pm
Virden Collegiate Institute
15
Mikisew School
0
VG
4:00pm
Northlands Parkway Collegiate
11
Boissevain School
0
VB
4:30pm
Mennonite Brethren Collegiate Institute
Springfield Collegiate Institute
VG
4:30pm
Calvin Christian Collegiate
Mennonite Brethren Collegiate Institute
VB
4:30pm
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
5
Northlands Parkway Collegiate
3
VB
4:30pm
Boissevain/Wawanesa (Co-Op)
16
Collège Stonewall Collegiate
0
VG
5:00pm
Carberry Collegiate
6
Pilot Mound Collegiate
9
VG
5:00pm
Portage Collegiate Institute
0
Nellie McClung Collegiate
10
VG
5:30pm
W.C. Miller Collegiate
3
Steinbach Regional Secondary School
4
VG
5:30pm
Glenboro School
7
Landmark Collegiate
10
VB
5:45pm
Collège Miles Macdonell Collegiate
10
Hapnot Collegiate Institute
2
VB
3:15pm
Lord Selkirk Regional Comprehensive Secondary School
1
Maples Collegiate
2
VG
3:15pm
Collège Garden City Collegiate
0
West Kildonan Collegiate
2
VB
3:30pm
Shaftesbury High School
4
École Secondaire Oak Park High School
0
VB
3:30pm
Collège Sturgeon Heights Collegiate
0
Fort Richmond Collegiate
3
VB
3:30pm
West Kildonan Collegiate
8
Dakota Collegiate
1
VB
3:30pm
Daniel McIntyre Collegiate Institute
Gordon Bell High School
VG
3:30pm
Elmwood High School
0
École Secondaire Sisler High School
7
VG
3:30pm
Daniel McIntyre Collegiate Institute
École Secondaire Kelvin High School
VB
4:00pm
Linden Christian School
2
University of Winnipeg Collegiate
1
VB
4:00pm
J.H. Bruns Collegiate
3
Murdoch MacKay Collegiate
5
VG
4:15pm
Sanford Collegiate
0
Garden Valley Collegiate
15
VB
4:15pm
Portage Collegiate Institute
0
Garden Valley Collegiate
10
VB
4:15pm
Morden Collegiate Institute
12
Carman/Miami (Co-Op)
0
VB
4:15pm
Northlands Parkway Collegiate
15
Sanford Collegiate
0
VB
4:30pm
Murdoch MacKay Collegiate
1
Collège Miles Macdonell Collegiate
3
VG
4:30pm
Kildonan-East Collegiate
1
Transcona Collegiate
0
VG
4:30pm
École Secondaire Neelin High School
0
Vincent Massey High School
5
VG
4:30pm
Hartney/Deloraine/Waskada (Co-Op)
4
Virden Collegiate Institute
8
VG
4:30pm
Boissevain School
Killarney School
VB
4:40pm
Springfield Collegiate Institute
9
River East Collegiate
9
VB
4:45pm
St. Paul's High School
1
Institut collégial Vincent Massey Collegiate
0
VG
4:45pm
St. Mary's Academy
3
École Secondaire Oak Park High School
3
VB
4:45pm
Tec Voc High School
2
École Secondaire Sisler High School
6
VB
4:45pm
Elmwood High School
0
Grant Park High School
5
VB
4:45pm
École Secondaire Kelvin High School
8
Churchill High School
0
VG
4:45pm
Churchill High School
0
Tec Voc High School
2
VG
5:00pm
Glenboro School
12
Baldur/Cartwright (Co-Op)
2
VG
5:00pm
Pilot Mound Collegiate
3
Prairie Mountain High School
13
VG
5:00pm
Nellie McClung Collegiate
22
St. Claude/Notre Dame/Treherne (Co-Op)
1
VB
5:00pm
Pilot Mound Collegiate
14
Prairie Mountain/Treherne (Co-Op)
3
VB
5:00pm
École régionale Notre-Dame
18
Nellie McClung Collegiate
17
VB
5:15pm
Collège Lorette Collegiate
2
École Edward Schreyer School
3
VB
5:15pm
Collège régional Gabrielle-Roy
1
Steinbach Regional Secondary School
18
VB
5:15pm
École St. Joachim
6
Niverville High School
0
VB
5:15pm
Collège Miles Macdonell Collegiate
6
Collège Sturgeon Heights Collegiate
4
VB
5:30pm
Neepawa Area Collegiate
10
Minnedosa/Erickson (Co-Op)
2
VB
5:30pm
MacGregor Collegiate Institute
4
William Morton Collegiate Institute
18
VG
5:30pm
Linden Christian School
4
University of Winnipeg Collegiate
0
VB
5:30pm
Goose Lake High School
Birtle/Hamiota/Rossburn/Shoal Lake (Co-Op)
VB
5:30pm
École Secondaire Neelin High School
Major Pratt School
VB
6:00pm
Garden Valley Collegiate
7
Portage Collegiate Institute
2
VB
6:00pm
Carman/Miami (Co-Op)
0
Morden Collegiate Institute
10
VB
6:00pm
Sanford Collegiate
0
Northlands Parkway Collegiate
10
VG
6:00pm
Hartney/Deloraine/Waskada (Co-Op)
1
Virden Collegiate Institute
8
VG
6:00pm
Boissevain School
Killarney School
VG
6:30pm
Baldur/Cartwright (Co-Op)
0
Glenboro School
11
VG
6:30pm
Prairie Mountain High School
10
Pilot Mound Collegiate
6
VG
6:30pm
St. Claude/Notre Dame/Treherne (Co-Op)
4
Nellie McClung Collegiate
5
VB
7:00pm
Steinbach Regional Secondary School
École St. Joachim
VB
7:00pm
Niverville High School
8
Collège régional Gabrielle-Roy
2
VB
7:00pm
École Edward Schreyer School
17
Ste. Anne Collegiate
2
Events Calendar
Schools
Sponsors
Contact
Search
Search
Search
Login
Leagues
Badminton
Baseball
Basketball
Cross Country
Curling
Fast Pitch
Football
Golf
Hockey
Lacrosse
Rugby
Soccer
Track & Field
Ultimate
Volleyball
Tournaments
Badminton
Baseball
Basketball
Cross Country
Curling
Fast Pitch
Football
Golf
Hockey
Lacrosse
Rugby
Soccer
Track & Field
Ultimate
Volleyball
Provincial Championships
Badminton
Baseball
Basketball
Cross Country
Curling
Fast Pitch
Football
Golf
Hockey
Lacrosse
Rugby
Soccer
Track & Field
Ultimate
Volleyball
Power Rankings
Awards
Alexander Josephson Memorial Scholarship
Dairy Farmers of Manitoba Athlete of the Week
Athlete of the Year
Certificate of Recognition
Payworks Coach of the Month
Dr. Dale Iwanoczko Memorial Scholarship
Frank L. McKinnon Award
Fred Stevenson Award
Garett Lee Sidor Memorial Scholarship
Grey Cup Legacy Male and Female Coach of the Year
Hall of Fame - Athlete Category
Hall of Fame - Builder Category
Hall of Fame - Team Category
Ken 'Friar' Nicolson Award
McDonald's Leadership Award
Nick Laping Leadership Award
Sami Jo Small Award
Manitoba's Credit Unions Scholar Athlete
Winnipeg Jets Alumni and Friends Hockey Scholarships
About
Anti-Racism Policy
Concussion Protocol
Constitution & Bylaws
Co-oping Schools Policy
Diversity, Equity and Inclusion Policy
Eligibility
Fair Play Policy
MHSAA Handbook
Overview
Penalties
Privacy Policy
Recruiting Policy
Sanctioning
Sport Associations
Sportsmanship Policy
Transfer Policy
Events Calendar
Schools
Sponsors
Contact
Xmas Classic
View Tournament
Homepage
|
Tournaments
|
Xmas Classic
Sport
Hockey
Gender
Girls
Dates
Dec 4–5, 2015
School Year
2015/2016
Host School
Portage Collegiate Institute
Convener(s)
N/A
Contact Name
Jo-Anne Clark-Gillespie
Contact Email
jclark-gillespie@plpsd.mb.ca
Contact Phone
204-856-3428
Welcome
8 team tournament
Games
No Games Scheduled
Teams
Team
Fort Richmond Centurions
Lord Selkirk Royals
Dryden Eagles
St. Thomas Aquinas Saints
Beaver Brae Broncos
Shaftesbury Titans
Lorette Scorpions
Ok
Cancel