Boys St.Vital Invitational
Sport
Volleyball
Gender
Boys
Dates
Nov 3–5, 2022
School Year
2022/2023
Host School
Convener(s)
Kris Funk
Contact Name
Kris Funk
Contact Email
Contact Phone
Round-Robin
Round 1
Pool 1 | Vincent Massey (Wpg) Trojans | Steinbach Regional Sabres | Miles Macdonell Buckeyes | St. Paul's (Wpg) Crusaders Varsity Volleyball | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Vincent Massey (Wpg) Trojans | 20-25, 22-25 | 25-19, 20-25 | 25-20, 22-25 | 2-4 | 4 | |
Steinbach Regional Sabres | 25-20, 25-22 | 20-25, 22-25 | 18-25, 23-25 | 2-4 | 3 | |
Miles Macdonell Buckeyes | 19-25, 25-20 | 25-20, 25-22 | 25-16, 25-18 | 5-1 | 1 | |
St. Paul's (Wpg) Crusaders Varsity Volleyball | 20-25, 25-22 | 25-18, 25-23 | 16-25, 18-25 | 3-3 | 2 |
Pool 2 | Dakota Lancers | Lord Selkirk Royals | Jeanne-Sauve Olympiens | River East Kodiaks | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Dakota Lancers | 25-21, 21-25 | 18-25, 16-25 | 21-25, 25-21 | 2-4 | 4 | |
Lord Selkirk Royals | 21-25, 25-21 | 25-16, 25-21 | 21-25, 20-25 | 3-3 | 2 | |
Jeanne-Sauve Olympiens | 25-18, 25-16 | 16-25, 21-25 | 17-25, 13-25 | 2-4 | 3 | |
River East Kodiaks | 25-21, 21-25 | 25-21, 25-20 | 25-17, 25-13 | 5-1 | 1 |
Pool 3 | Northlands Parkway Nighthawks | Garden City Gophers | Mennonite Brethren Hawks | Glenlawn Lions | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Northlands Parkway Nighthawks | 22-25, 20-25 | 21-25, 25-17 | 20-25, 14-25 | 1-5 | 4 | |
Garden City Gophers | 25-22, 25-20 | 25-21, 25-27 | 16-25, 26-27 | 3-3 | 3 | |
Mennonite Brethren Hawks | 25-21, 17-25 | 21-25, 27-25 | 25-9, 25-15 | 4-2 | 1 | |
Glenlawn Lions | 25-20, 25-14 | 25-16, 27-26 | 9-25, 15-25 | 4-2 | 2 |
Pool 4 | Daniel McIntyre Maroons | Vincent Massey (Bdn) Vikings | J.H. Bruns Broncos | Sturgeon Heights Huskies | W-L | Rank |
---|---|---|---|---|---|---|
Daniel McIntyre Maroons | 22-25, 27-25 | 25-9, 25-18 | 25-17, 25-18 | 5-1 | 1 | |
Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-22, 25-27 | 25-9, 25-21 | 25-16, 22-25 | 4-2 | 2 | |
J.H. Bruns Broncos | 9-25, 18-25 | 9-25, 21-25 | 14-25, 22-25 | 0-6 | 4 | |
Sturgeon Heights Huskies | 17-25, 18-25 | 16-25, 25-22 | 25-14, 25-22 | 3-3 | 3 |
Round 2
Bracket
Dakota Lancers AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Lord Selkirk Royals AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Vincent Massey (Wpg) Trojans AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Daniel McIntyre Maroons AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Northlands Parkway Nighthawks AAA Varsity Boys Volleyball 2022Jeanne-Sauve Olympiens AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Steinbach Regional Sabres AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Miles Macdonell Buckeyes AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Vincent Massey (Bdn) Vikings AAAA Varsity Boys Volleyball 2022J.H. Bruns Broncos AAAA Varsity Boys Volleyball 2022River East Kodiaks AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Sturgeon Heights Huskies AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Garden City Gophers AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Mennonite Brethren Hawks AAA Varsity Boys Volleyball 2022St. Paul's (Wpg) Crusaders Varsity Volleyball AAAA Varsity Boys Volleyball 2022Glenlawn Lions AAAA Varsity Boys Volleyball 2022
Games
Date & Time | Visiting | Home | Result | Venue | Gender | Type | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nov 5, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-16, 22-25, 10-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | River East Kodiaks | 25-21, 21-25, 7-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Daniel McIntyre Maroons | 25-12, 25-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-12, 25-21 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Glenlawn Lions | 25-14, 17-17, 15-7 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-14, 25-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Garden City Gophers | 25-16, 25-19 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Lord Selkirk Royals | 25-21, 25-19 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-21, 25-22 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-15, 22-25, 15-13 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 20-25, 25-22, 22-24 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | Vincent Massey (Wpg) Trojans | 21-25, 18-25, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | St. Paul's (Wpg) Crusaders | vs | Steinbach Regional Sabres | 25-14, 26-28, 25-21, 20-25, 15-11 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-23, 20-25, 24-26, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-17, 25-8 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-20, 20-25, 26-24, 18-25, 15-9 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | Lord Selkirk Royals | 25-18, 21-25, 16-25, 18-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | River East Kodiaks | vs | Lord Selkirk Royals | 21-25, 24-25, 18-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 32-34, 17-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-14, 25-14 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Daniel McIntyre Maroons | 25-14, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Glenlawn Lions | 30-28, 24-26, 15-17 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Garden City Gophers | 26-28, 25-20, 10-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Northlands Parkway Nighthawks | 25-20, 25-12, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Glenlawn Lions | vs | Garden City Gophers | 21-25, 25-15, 21-25, 23-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Daniel McIntyre Maroons | 14-25, 25-23, 20-25, 9-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Sturgeon Heights Huskies | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-22, 22-25, 26-28, 22-25 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 25-23, 11-25, 12-15 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Garden City Gophers | 25-18, 25-19, 21-25, 25-11 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Glenlawn Lions | 25-18, 25-20 | V Boys | Bracket | |||
Nov 5, 2022 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Miles Macdonell Buckeyes | 25-18, 25-13, 25-23 | V Boys | Bracket | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Miles Macdonell Buckeyes | 25-19, 20-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-20, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | Miles Macdonell Buckeyes | 20-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Steinbach Regional Sabres | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 18-25, 23-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Miles Macdonell Buckeyes | vs | St. Paul's (Wpg) Crusaders | 25-16, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Lord Selkirk Royals | 25-21, 21-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 18-25, 16-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Dakota Lancers | vs | River East Kodiaks | 21-25, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | Jeanne-Sauve Olympiens | 25-16, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Lord Selkirk Royals | vs | River East Kodiaks | 21-25, 20-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Jeanne-Sauve Olympiens | vs | River East Kodiaks | 17-25, 13-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Wpg) Trojans | vs | Steinbach Regional Sabres | 20-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Mennonite Brethren Hawks | 21-25, 25-17 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Glenlawn Lions | 20-25, 14-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Mennonite Brethren Hawks | 25-21, 25-27 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Garden City Gophers | vs | Glenlawn Lions | 16-25, 26-27 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Mennonite Brethren Hawks | vs | Glenlawn Lions | 25-9, 25-15 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Vincent Massey (Bdn) Vikings | 22-25, 27-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-9, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Daniel McIntyre Maroons | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-17, 25-18 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | J.H. Bruns Broncos | 25-9, 25-21 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Vincent Massey (Bdn) Vikings | vs | Sturgeon Heights Huskies | 25-16, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | J.H. Bruns Broncos | vs | Sturgeon Heights Huskies | 14-25, 22-25 | V Boys | Round Robin 1 | |||
Nov 4, 2022 5:00pm | Northlands Parkway Nighthawks | vs | Garden City Gophers | 22-25, 20-25 | V Boys | Round Robin 1 |